کاربردهای فناوری هوش مصنوعی

یاری رساندن هوش مصنوعی به کشاورزان


هفت ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word

چگونه نوت‌بوک و ابزارهای سرقت شده را ردیابی کنیم؟


چه مقدار رم نیاز داریم و آیا نیازی به ارتقای حافظه رم وجود دارد؟
 
اسکیمرها کارت‌خوان‌‌های سیار را هم ناامن کرده‌اند
 
در حال حاضر استفاده از کارت‌های عابر بانک و پرداخت وجوه از طریق "کارتخوان‌های سیار" یکی از افتخارات فناورانه سیستم بانک‌داری الکترونیک است. اما استفاده بالا از این خدمات باعث شده تا خطر سوء استفاده از کارت‌ها هم بیش از گذشته حساب بانکی شما را تهدید کند. اما استفاده از "اسکیمرها" یکی از روش‌های جدید سرقت از کارت‌های بانکی است.
 
 

اسكيمر به فرد يا دستگاهی می‌گويند كه با روش اسكيمينگ (یعنی کپی كردن غيرقانونی داده‌های نوار مغناطيسي كارت بانكي روی يك كارت ديگر) اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی طعمه‌هايش می‌كند. در اين شگرد، سارقان دستگاه‌ و تراشه‌ای روی دستگاه‌های كارتخوان نصب می‌كنند كه هنگامی كه شما كارت‌تان را می‌كشيد اين دستگاه‌ می‌تواند همه اطلاعات كارت شما را کپی كند. پس از آن دزدان می‌توانند اين اطلاعات را روی يك كارت خام کپی كنند و كارتی درست شبيه كارت عابربانك شما تهيه كنند. حالا ديگر فقط كافی است كه رمز كارت شما را هم در اختيار داشته باشند تا با استفاده از كارت جعلی، همه موجودی حساب‌تان را بالا بكشند.

حتما مراقب باشيد در خريد از افرادی كه دستگاه‌های كارتخوان سيار دارند در دام اسكيمر نيفتيد. دستگاه‌های كارتخوان مجهز به اسكيمر، معمولا چسب خورده و يا شكسته‌اند يا قطعه اضافه‌ای دارند. بنابراين با نگاه كردن به دستگاه نيز می‌توان از وجود اسكمير مطلع شد اما بهترين راه براي جلوگيري از اين نوع كلاهبرداری اين است كه هرگز رمز خود را در اختيار فروشندگان قرار ندهيد و دوره‌ای رمز كارت‌تان را عوض كنيد زیرا اگر هر فرد خودش عمليات پرداخت را انجام دهند و رمز عبور را وارد كند، امكان سوءاستفاده وجود نخواهد داشت.تبدیل متن فارسی اسکن شده به متن تایپی

صندوقچه آنلاین؛ هر آنچه باید از گوگل درایو بدانید


برای جلوگیری از هک شدن این توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرید

اسکیمرها کارت‌خوان‌‌های سیار را هم ناامن کرده‌اند


چگونه می توان اینترنت گوشی را با دیگر دستگاه‌ها به اشتراک گذاشت؟

©  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.