کاربردهای فناوری هوش مصنوعی

یاری رساندن هوش مصنوعی به کشاورزان


هفت ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word

چگونه نوت‌بوک و ابزارهای سرقت شده را ردیابی کنیم؟


چه مقدار رم نیاز داریم و آیا نیازی به ارتقای حافظه رم وجود دارد؟
 
صندوقچه آنلاین؛ هر آنچه باید از گوگل درایو بدانید
 
چه کسی دوست دارد هزینه زیادی را صرف خرید حافظه‌های کامپیوتری بکند؟ رویکرد شرکت گوگل و کاربرانش این روزها به سمت تکنولوژی فضای ابری و محاسبات ابری رفته است. بدین معنا که تمام اطلاعات به صورت آنلاین ذخیره می شوند و هر کجا که باشید می توانید از اطلاعات خود به صورت امن بهره ببرید.
 
 

DropBox و Sky Drive از معروف ترین فضاهای ذخیره سازی آنلاین هستند که این روزها باید با حریف قدرتندی به نام گوگل مقابله کنند. برای دسترسی به Google Drive می توانید آدرس https://drive.google.com استفاده کنید.

با ویژگی های ذخیره سازی Drive آشنا شوید

15 گیگا بایت فضای ذخیره سازی رایگان :

محل ذخیره‌سازی‌تان با Drive، ‏Gmail و Google Photos کار می‌کند، بنابراین می‌توانید فایل‌ها را ذخیره کنید، پیوست‌های ایمیل را ذخیره کنید و از عکس‌ها مستقیماً در Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید طرح فضای ذخیره‌سازی cloud بزرگ‌تری خریداری کنید.

 

هر فایل را نگه دارید :

عکس‌ها، ویدیوها، ارائه‌ها، فایل‌های PDF  و حتی فایل‌های Microsoft Office. مهم نیست چه نوع فایلی باشد، هر چیزی را می‌توان به طور امن در Drive ذخیره کرد.

 

هرجور می خواهید به اشتراک بگذارید :

تا زمانی که فایل‌های موجود در Drive را به اشتراک نگذارید، این فایل‌ها خصوصی خواهند بود. به سرعت می‌توانید دیگران را برای مشاهده، نظر دادن، و ویرایش هر فایل یا پوشه‌ای که انتخاب می‌کنید، دعوت کنید. همکاری آنلاین با آن ساده‌تر شده است.

می‌توانید به‌سرعت دیگران را دعوت کنید تا همه فایل‌هایی را که می‌خواهید مشاهده و دانلود کنند یا با هم روی آن‌ها کار کنید - نیازی به پیوست کردن آن‌ها به ایمیل نیست.

در گوگل درایو می توانید فایل های خود را به هر فرمتی که می خواهید آپلود کنید. برای هر فایل سطح دسترسی مشخص کنید. اسناد را به راحتی به اشتراک بگذارید. دوستانتان می توانند برای فایل های به اشتراک گذاشته شما کامنت بگذارند. نکته جالب در کامنت ها این است که افراد محدود به کامنت های نوشتاری نیستند و میتوانند فایل و یا تصویر خاصی را به عنوان کامنت آپلود کنند. فرض کنید روی مقاله ای کار می کنید و آن را به اشتراک می گذارید. خوانندگان می توانند مقاله های خودشان را به عنوان پیشنهاد برای تان آپلود کنند.

امن و مطمئن :

ایمنی فایلتان بسیار مهم است. به همین دلیل مهم نیست چه اتفاقی برای تلفن هوشمند، رایانه لوحی یا رایانه رومیزی‌تان روی دهد، در هر حال همه فایل‌ها در Drive ایمن خواهند بود. Drive با استفاده از SSL رمزگذاری شده است، همان پروتکل امنیتی که برای Gmail و سایر سرویس‌های Google نیز از آن استفاده می‌شود.

پیوست های Gmail را ذخیره کنید :

در Gmail موس را روی یک پیوست حرکت دهید و دنبال آیکون Drive بگردید. از اینجا می‌توانید هر پیوستی را در Drive خودتان ذخیره کنید تا بتوانید آن‌ها را در یک مکان امن و مشترک سازماندهی کنید و به اشتراک بگذارید.

جستجوی قدرتمند :

Drive می‌تواند اشیاء را در تصویرهای شما و متن را در اسناد اسکن‌شده تشخیص دهد. بنابراین می‌توانید واژه‌ای مانند «Eiffel Tower» را جستجو کنید تا اسناد متنی شامل آن کلمه، و نیز تصاویری از برج ایفل واقعی دریافت کنید.

Google Photoes :

عکس‌هایتان را در Drive ذخیره کنید و ببینید چطور با Google Photos به آنها زندگی داده می‌شود. بدون هیچ تلاشی شکل ظاهری ویرایش شده حرفه‌ای را داشته باشید، همراه با پویانمایی، فیلم و موارد بیشتر...

 

ایجاد اسناد سندنگار، کاربرگ نگار، اسلایدنگار :

مواردی را ایجاد کنید و با دیگران همکاری داشته باشید. با استفاده از برنامه‌های سندنگار، کاربرگ‌نگار و اسلایدنگار، در هر موقعیتی، اسناد و فایل‌ها را بسازید و حتی به اشتراک بگذارید.

فرم نگار Google :

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چگونه برای خود فرم های آنلاین ایجاد کنید؟ فرم‌نگار Google‏ به شما امکان می‌دهد یک پژوهش میدانی انجام دهید یا به سرعت با استفاده از یک فرم اینترنتی ساده، فهرستی از اعضای یک گروه و وظایفشان تهیه کنید. سپس نتایج را به طور پاکیزه و مرتب در یک صفحه گسترده بررسی کنید.

به طور آفلاین کار کنید :

فایل‌ها را به طور آفلاین در دسترس قرار دهید تا بتوانید هنگامی که تلفن یا رایانه لوحی‌تان به اینترنت وصل نیست آن‌ها را مشاهده کنید، مانند وقتی که در هواپیما هستید یا در ساختمانی که اتصال اینترنتی خوبی ندارد.

ممکن است زمانی به اینترنت دسترسی نداشته باشید ولی به اسناد خود احتیاج داشته باشید. گوگل درایو امکان استفاده به صورت آفلاین را نیز دارد. در این حالت امکان ویرایش ندارید ولی می توانید اسناد خود را مشاهده کنید. کافی ست ابتدا نرم افزار گوگل درایو را نصب کنید. به سایت مراجعه کنید. روی گزینه چرخ دنده کلیک کنید و گزینه Setup Docs Offline را انتخاب کنید.

نسخه های قدیمی فایل هایتان را مشاهده کنید :

یکی دیگر از امکانات جالب گوگل درایو امکان دسترسی به نسه های پیشین است. فرض کنید روی یک فایل word کار می کنید. در طی چندین روز بارها نسخه مورد نظر را ویرایش کرده اید و در آن تغییر ایجاد کرده اید. اگر بعد از یک هفته به نسخه دو روز پیش نیاز داشته باشید چه می کنید؟ گوگل درایو با داشتن امکان See revision history می توانید هر نسخه را تا ۳۰ روز برای شما نگه دارد.

برای اکثر نمونه‌های فایل می‌توانید فعالیت‌های انجام شده تا ۳۰ روز گذشته را ببینید، بنا بر این به راحتی متوجه می‌شوید چه کسی تغییر ایجاد کرده است، و می‌توانید به نسخه‌های قبلی برگردید. با این کار به راحتی می‌توانید چند نسخه از فایل را داشته باشید.

 تبدیل متن فارسی اسکن شده به متن تایپی

صندوقچه آنلاین؛ هر آنچه باید از گوگل درایو بدانید


برای جلوگیری از هک شدن این توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرید

اسکیمرها کارت‌خوان‌‌های سیار را هم ناامن کرده‌اند


چگونه می توان اینترنت گوشی را با دیگر دستگاه‌ها به اشتراک گذاشت؟

©  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.