کاربردهای فناوری هوش مصنوعی

یاری رساندن هوش مصنوعی به کشاورزان


هفت ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word

چگونه نوت‌بوک و ابزارهای سرقت شده را ردیابی کنیم؟


چه مقدار رم نیاز داریم و آیا نیازی به ارتقای حافظه رم وجود دارد؟




 
یاری رساندن هوش مصنوعی به کشاورزان
 
امروزه کمتر حوزه ای را می توان یافت که هوش مصنوعی بدان راه نیافته باشد. علم ژنتیک، اتاق های عمل، صنایع مختلف، سیستم های هوشمند عکاسی و این بار علم کشاورزی. برای بسیاری از کشاورزان مراقبت از محصولات و رسیدگی به سلامت تولیدات یکی از بزرگترین مشکلات به حساب می آید. چرا که برای حصول نتیجه مطلوب و برداشت یک محصول ارگانیک باید از لحظه کاشت بذر تا هنگام برداشت رسیدگی های لازم انجام پذیرد.
 
 

شرکت Prospera یکی از نخستین شرکت های تلفیق کننده صنعت کشاورزی و تکنولوژی با بهره گیری از هوش مصنوعی و البته تجربیات کشاورزان به دنبال راهکاری است که تمامی مراحل کاشت تا برداشت را از حالت تجربی خارج کرده و با کمک سیستم های کامپیوتری و ماشین های هوشمند به روشی کاملا علمی مبتنی بر اطلاعات دقیق تبدیل کند.

شرکت Prospera با به کارگیری دقیق ترین دوربین های هوشمند و همچنین سنسورهای پیش بینی کننده آب و هوا شرایطی را برای کشاورزان فراهم می آورد، که نه تنها بسیاری از مشکلات بلکه سهم عظیمی از خسارت های وارده به کشاورزی را نیز کاهش داده است.

در ابتدای کار، این متد قادر است نوع زمین مورد نظر برای کشت را مورد بررسی قرار داده و با محاسبه شرایط جوی و نوع خاک موجود گیاه قابل رشد با کمترین خسارت و آسیب را به کشاورز پیشنهاد دهد.

یکی دیگر از عواملی که بسیاری از کشاورزان را پس از کاشت محصول دچار نگرانی می کند، صدمه دیدن محصولات بر اثر آفت های ناخواسته و یا بیماری های گیاهی است که گاها باعلائمی بسیار جزئی بر روی گیاهان بروز می کند. شرکت Prospera  همچنین مدعیست می تواند از لحظه کاشت تا زمان برداشت محصولات را به صورت لحظه به لحظه تحت کنترل داشته باشد. این شرکت که با به کارگیری دوربین های هوشمند لحظه به لحظه رشد گیاه را تحت نظر دارد، اذعان داشته محصولات کشاورزی با این متد روزانه و به صورت برگ به برگ مورد بررسی قرار می گیرند تا در صورت بروز کوچکترین مشکل، بیماری و یا حتی تغییر شکل گیاه کشاورز را مطلع سازند.

این شرکت با آنالیز و جستجو در زمینه کشاورزی بانک اطلاعاتی بسیار قوی از موارد مربوط به کشاورزی بوجود آورده است که به جرات می توان گفت تا کنون در هیچ جای دنیا سابقه نداشته است. یکی از مدیران ارشد این شرکت، از تلفیق دانش کشاورزی و گجت های فوق حساس به کار گرفته شده در این پروژه یاد کرده و افزوده است، تلفیق دانش کشاورزی تجربی و تلفیق آن با تکنولوژی روز و از همه مهمتر به کارگیری آن در کشاورزی سراسر جهان  انقلابی بوجود خواهد آورد که در نوع خود بی نظیر است.

بسیاری از شرکت های دخیل در امور کشاورزی و نیز تکنولوژی در پی سرمایه گذاری در این پروژه که با نام  ” AgTech ” شروع به کار کرده است، برآمده اند.  پیش بینی می شود این پروژه به زودی سهم قابل توجهی در روند و پیشرفت علم کشاورزی خواهد داشت.



تبدیل متن فارسی اسکن شده به متن تایپی

صندوقچه آنلاین؛ هر آنچه باید از گوگل درایو بدانید


برای جلوگیری از هک شدن این توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرید

اسکیمرها کارت‌خوان‌‌های سیار را هم ناامن کرده‌اند


چگونه می توان اینترنت گوشی را با دیگر دستگاه‌ها به اشتراک گذاشت؟





©  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.