مقدمه  (جایگاه منابع پایه آب و خاک )

از دیدگاه جهانی، آب و خاک و هوا سه جزء عمده محیط زیست انسانی تلقی می شوند و هر گونه آلودگی آنها، آلودگی محیط زیست محسوب شده و باید مورد توجه قرار گیرد. رشد روز افزون جمعیت، افزایش تقاضا برای مواد غذایی و سایر نیازمندی های بشر، توسعه صنعت گردشگری و گسترش پدیده شهرنشینی و تشدید آلودگی محیط زیست (آب، خاک و هوا) سلامتی و حیات موجودات زنده بویژه انسان را با خطر جدی مواجه ساخته است. سهم سرانه اراضی قابل ره برداری رو به کاهش است و علاوه بر آن ورود انواع آلاینده ها به محیط زیست روندی صعودی و هشدار دهنده دارد. بروز سرطان ها، سکته های قلبی و مغزی، افزایش مرگ و میرهای ناگهانی، اختلالات روحی و روانی، افسردگی ها، اختلالات ژنتیکی و ... از پیامدهای آلودگی محیط زیست می باشد که زنگ های خطری را برای بشر به صدا در آورده اند. ...          اخبار و رویدادها
 
کارگاه آموزشی "آشنایی با پمپ‌ها و طراحی ایستگاه‍‌های پمپاژ"
کارگاه آموزشی تحت عنوان "آشنایی با پمپ‌ها و طراحی ایستگاه‍‌های پمپاژ" در تاریخ 1397/04/26 و 1397/04/27 برگزار خواهد شد. بدین وسیله از علاقه مندان به شرکت در دوره دعوت به عمل می آید. اطلاعات تکمیلی در پوستر کارگاه که در لینک فوق قرار داده شده، درج شده است.

 
کارگاه آموزشی "بررسی مشکلات فنی موجود در بهره برداری از سامانه های نوین آبیاری"
کارگاه آموزشی تحت عنوان "بررسی مشکلات فنی موجود در بهره برداری از سامانه های نوین آبیاری" در تاریخ 1397/04/13 برگزار خواهد شد. بدین وسیله از علاقه مندان به شرکت در دوره دعوت به عمل می آید. اطلاعات تکمیلی در پوستر کارگاه که در لینک فوق قرار داده شده، درج شده است. (تاریخ درج خبر 1397/03/06)

 
انتشار گزارش علمی "روش‌شناسی و پروتکل‎های اطلس جهانی شکاف عملکرد و بهره‎وری آب"
گزارش علمی "روش‌شناسی و پروتکل‎های اطلس جهانی شکاف عملکرد و بهره‎وری آب"، حاصل ترجمه و تدوین مهندس مهنوش جناب و دکتر بیژن نظری، توسط موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران منتشر شد.

 
برگزاری کارگاه "تحلیل سیستم‌های پویا و مدل‌سازی با نرم‌افزار VENSIM در مطالعات آب، محیط زیست"
کارگاه تخصصی "تحلیل سیستم‌های پویا و مدل‌سازی با نرم‌افزار VENSIM در مطالعات آب، محیط زیست، کشاورزی" با حضور دانشجویان و کارشناسان شرکت های مهندسی مشاور در تاریخ 1397/02/20 در محل سالن GIS گروه مهندسی آبیاری و آبادانی توسط موسسه تحقیقات زیست‌محیطی آب و خاک دانشگاه تهران برگزار شد.

            آرشیو اخبار

وزارت نیرووزارت نفتموسسه تحقیقات خاک و آبکمیته ملی آبیاری و زهکشیوزارت صنایع و معادنسازمان حفاظت محیط زیست
پیوندهای اصلی

 - دانشگاه تهران
 - پردیس کشاورزی و منابع طبیعیتمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران است - 2011©
لطفا پیشنهادات خود را به آدرس wseri@can.ut.ac.ir ارسال نمایید