مقدمه  (جایگاه منابع پایه آب و خاک )

از دیدگاه جهانی، آب و خاک و هوا سه جزء عمده محیط زیست انسانی تلقی می شوند و هر گونه آلودگی آنها، آلودگی محیط زیست محسوب شده و باید مورد توجه قرار گیرد. رشد روز افزون جمعیت، افزایش تقاضا برای مواد غذایی و سایر نیازمندی های بشر، توسعه صنعت گردشگری و گسترش پدیده شهرنشینی و تشدید آلودگی محیط زیست (آب، خاک و هوا) سلامتی و حیات موجودات زنده بویژه انسان را با خطر جدی مواجه ساخته است. سهم سرانه اراضی قابل ره برداری رو به کاهش است و علاوه بر آن ورود انواع آلاینده ها به محیط زیست روندی صعودی و هشدار دهنده دارد. بروز سرطان ها، سکته های قلبی و مغزی، افزایش مرگ و میرهای ناگهانی، اختلالات روحی و روانی، افسردگی ها، اختلالات ژنتیکی و ... از پیامدهای آلودگی محیط زیست می باشد که زنگ های خطری را برای بشر به صدا در آورده اند. ...          اخبار و رویدادها
 
پذیرش پروژه پژوهشی-کاربردی موسسه توسط شرکت آب منطقه ای البرز
پروژه پژوهشی-کاربردی موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران با عنوان "ارزیابی اثرات دراز مدت آبیاری با پساب بر خاک های اراضی باغی و زراعی دشت های هشتگرد و اشتهارد" توسط شرکت آب منطقه ای البرز (کرج) پذیرش شد. این طرح در تاریخ 1398/3/26 به موسسه تحقیقات برای انجام پروژه ابلاغ شده است.

 
پذیرش پروژه پژوهشی-کاربردی موسسه توسط شرکت آب منطقه ای گیلان
پروژه پژوهشی-کاربردی موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران با عنوان " توسعه و ارزيابي مدل محاسباتي جريان برگشتي آب آبياري در اراضي شاليزاري (مطالعه موردي شبكه آبياري سپيدرود)" توسط شرکت آب منطقه ای گیلان (رشت) پذیرش شد. این طرح در تاریخ 1397/12/27 به موسسه تحقیقات برای انجام پروژه ابلاغ شده است.

 
عقد تفاهم نامه همکاری بین موسسه و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین
در راستای توسعه همکاری های مشترک بین موسسات دانشگاهی و مراکز تحقیقات و استفاده بهینه از پتانسیل و ظرفیت های علمی – پژوهشی هر دو طرف، تفاهم نامه دوجانبه ای بین موسسه تحقیقات زیست-محیطی آب و خاک دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین، در پاییز 1397 منعقد شد. هدف از انعقاد این تفاهم نامه، ایجاد و توسعه همکاری های علمی – کاربردی به منظور تبادل تجربیات و همچنین افزایش ارتباط دوجانبه مراکز دانشگاهی با مراکز تحقیقات به ویژه در مباحث آب، خاک و محیط-زیست می باشد.

 
کارگاه آموزشی "آشنایی با پمپ‌ها و طراحی ایستگاه‌های پمپاژ"
کارگاه آموزشی تحت عنوان "آشنایی با پمپ‌ها و طراحی ایستگاه‌های پمپاژ" در تاریخ 14 و 15 آذرماه 1397 برگزار خواهد شد. بدین وسیله از علاقه مندان به شرکت در دوره دعوت به عمل می آید. اطلاعات تکمیلی در پوستر کارگاه که در لینک فوق قرار داده شده، درج شده است.

            آرشیو اخبار

وزارت نیرووزارت نفتموسسه تحقیقات خاک و آبکمیته ملی آبیاری و زهکشیوزارت صنایع و معادنسازمان حفاظت محیط زیست
پیوندهای اصلی

 - دانشگاه تهران
 - پردیس کشاورزی و منابع طبیعیتمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران است - 2011©
لطفا پیشنهادات خود را به آدرس wseri@can.ut.ac.ir ارسال نمایید