مقدمه  (جایگاه منابع پایه آب و خاک )

از دیدگاه جهانی، آب و خاک و هوا سه جزء عمده محیط زیست انسانی تلقی می شوند و هر گونه آلودگی آنها، آلودگی محیط زیست محسوب شده و باید مورد توجه قرار گیرد. رشد روز افزون جمعیت، افزایش تقاضا برای مواد غذایی و سایر نیازمندی های بشر، توسعه صنعت گردشگری و گسترش پدیده شهرنشینی و تشدید آلودگی محیط زیست (آب، خاک و هوا) سلامتی و حیات موجودات زنده بویژه انسان را با خطر جدی مواجه ساخته است. سهم سرانه اراضی قابل ره برداری رو به کاهش است و علاوه بر آن ورود انواع آلاینده ها به محیط زیست روندی صعودی و هشدار دهنده دارد. بروز سرطان ها، سکته های قلبی و مغزی، افزایش مرگ و میرهای ناگهانی، اختلالات روحی و روانی، افسردگی ها، اختلالات ژنتیکی و ... از پیامدهای آلودگی محیط زیست می باشد که زنگ های خطری را برای بشر به صدا در آورده اند. ...          اخبار و رویدادها
 
برگزاری کارگاه مدیریت منابع آب در فضای سبز شهری
کارگاه تخصصی "مدیریت منابع آب" به دعوت سازمان بوستان‌ها و فضای سبز، با حضور کارشناسان مناطق 22 گانه شهرداری شهر تهران در تاریخ 1396/10/26 در محل سالن همایش‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز برگزار شد.

 
کارگاه آموزشی "تلفیق سنجش از دور با مدل آگروهیدرولوژیکی SWAP"
کارگاه آموزشی تحت عنوان "تلفیق سنجش از دور با مدل آگروهیدرولوژیکی SWAP" در تاریخ 1396/12/9 برگزار خواهد شد. بدین وسیله از علاقه مندان به شرکت در دوره دعوت به عمل می آید. اطلاعات تکمیلی در پوستر کارگاه که در لینک فوق قرار داده شده، درج شده است. (تاریخ درج خبر 1396/10/10)

 
دعوت به همکاری (1396/06/21)

 
گرامی داشت سال جهانی خاک -1394 (2015)
گرامی داشت سال جهانی خاک -1394 (2015)

            آرشیو اخبار

وزارت نیرووزارت نفتموسسه تحقیقات خاک و آبکمیته ملی آبیاری و زهکشیوزارت صنایع و معادنسازمان حفاظت محیط زیست
پیوندهای اصلی

 - دانشگاه تهران
 - پردیس کشاورزی و منابع طبیعیتمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات زیست محیطی آب و خاک دانشگاه تهران است - 2011©
لطفا پیشنهادات خود را به آدرس wseri@can.ut.ac.ir ارسال نمایید